Крипто борсите Gemini, Bitstamp, Bittrex и BitFlyer USA обявиха създаването на саморегулираща се организация за дигитални стоки, като криптовалутии, съобщава Business Insider на 20-ти август.
Новата група, наречена „Работна група за виртуални стокови асоциации“, има за цел да помогне на големите инвеститори да се чувстват по-комфортно с крипто пазара, да работи по формулирането на индустриални стандарти и да бъде „предвестник на формирането на саморегулираща се организация за цифрови стоки като Биткойн и Етериум „.
Първата среща на новосъздадената асоциация ще се състои през септември тази година. Business Insider цитира източника си, като обяснява видовете проблеми, за които групата иска да помогне с решаването им:
В акциите обменът на ценни книжа има своя собствена организация, за да излезе с общи стандарти и съвместно да отговори на декларациите на регулаторите. Новата група може да служи като еквивалент на крипто света, като излезе с най-добри практики за индустрията, търси начини за засилване на ликвидността и премахване на манипулацията на пазара.
Асоциацията е основана от четири крипто борси, базирани в САЩ: bitFlyer, Gemini, създадена през 2014 г. от братята Уинкълвос, Bitstamp, и Bittrex.
В същото време един от най-големите американски крипто обмени Coinbase не е част от групата и е отказал да коментира инициативата, твърди Business Insider.
По-рано това лято Gemini спечелиха патент за система от продукти, търгувани на борсата (ЕТP), които могат да съдържат „цифрови активи“ и „други продукти и / или услуги, свързани с ETP, които притежават цифрови активи“.
През пролетта на 2018 г., Gemini обявиха партньорството си с Nasdaq за наблюдение на пазарите и смекчаване на последиците от манипулацията на пазара.
Уорън Бъфет алармира за влошаващото се финансово състояние на Америка по време на това, което може да бъде последното му събрание на акционерите на Berkshire Hathaway, предупреждавайки, че страната се насочва към финансова пропаст, ако тенденциите в разходите останат непроменени.
Капиталът продължава да се влива в крипто инвестиционни инструменти, като дигиталните активи привлякоха още $2 милиарда нови инвестиции през миналата седмица, с което общата сума за три седмици надхвърли $5.5 милиарда.
С настъпването на лятото, старата пазарна тенденция „Продай през май“ отново се появява, предизвиквайки обичайния дебат сред инвеститорите. Но тази година тази сезонна мъдрост може да няма голямо значение.
Глобалният стремеж към намаляване на зависимостта от щатския долар набира сила, а подновените политики на Доналд Тръмп в областта на митата може да го ускорят.