Sanford С Bernstein & Co са изготвили доклад, който сигнализира за увеличение на приходите на обмена на криптовалути. Оценките са в около 4 милиарда долара за тази година.
Миналата година най-големите платформи за обмен генерираха 1,8 милиарда щатски долара от такси само от транзакции с крипто операции. Това възлиза на около 8% от общите приходи, събрани от традиционните борси.
Очакваното увеличение на приходите според анализаторите е заради традиционните фирми ще възникне значителен брой инвестиционни възможности, тъй като броят класове крипто-активи ще се увеличи и институционалното търсене ще нарасне.
Базираният в САЩ обмен Coinbase се очаква да достигне ненадминато ниво на популярност поради подкрепата си от традиционните банки, борси и рисков капитал. Според изследването Coinbase е отговорен за 50% от генерираните приходи.
Според доклада, играчите от Wall Street, които навлизат на пазара, включително Goldman Sachs и JPMorgan Chase, се смятат за определящи приливите и отливите. Докато повечето мейнстрийми финансови институции не желаят да приемат криптовалутите, изследването показва, че промяната е предстояща и с нея ще дойдат повишените печалби за обмените.
Bernstein очакват традиционните финансови институции да навлязат на пазара много по-бързо от повечето специалисти.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.