Огромната потребителска база също се римува с годишната нетна печалба на Facebook, която възлиза на $ 15,943 спрямо статистиката представена от социалната медия. Въпросната сума е доста по-голяма в сравнение с това, което правят повечето крипто обмени. Ами какво ще стане ако Facebook изгради своя собствена борса за тъговия на криптовалути?
За начало, крипто обменът на Facebook ще бъде огромен. Това е много привлекателен стимул и като се има предвид готовия пазар, има смисъл Facebook да инвестира в него.
Това може да е просто спекулация, но имаше много силни индикации, че това твърдение може да се случи много скоро. Бивш член на борда в Coinbase, Дейвид Маркъс, подаде оставка, като се позовава на конфликт на интереси и след това е назначен да оглави крипто дивизия във Facebook. Coinbase пък е една от най-големите платформи за търговия на криптовалути в света.
Има два варианта:
Първи вариант: Coinbase планира да изгради социална мрежа и Маркъс избира да работи за Facebook, защото са конкурентно способни на такъв тип проект.
Втори вариант: Facebook планира да изгради своя собсвена борса и Маркъс не може да работи в две конкурентни борси.
Ще купи ли Facebook Coinbase?</s tron g>
Но какво би станало, ако FaceBook планира да купи Coinbase? В такъв случай крайният резултат все пак е, че Facebook притежава криптообмен. Това е много реална перспектива.
В момента обаче Facebook твърди, че се интересува само от технологията на блокчейн и че няма желание да придобие или да изгради криптообмен. Но ако трябва да погледнем в по дългосрочен план, това решение не би било толкова изненадващо. Все повече големи коопорации и компании се насочват към критпо и по-скоро блокчейн технологията. Facebook е поредната
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.