Главният изпълнителен директор на MicroStrategy Майкъл Сейлър разкрива факторите, които според него допринасят за резките колебания на цените на крипто пазарите.
В ново интервю за CNBC Bitcoin бикът казва, че липсата на ясни регулации играе роля в нестабилността на крипто пазарите, тъй като позволява на инвеститорите да търгуват по начини, които обикновено не са разрешени при работа с акции и други традиционни активи.
„Променливостта се дължи на незрелостта на класа активи.
Липсата на правила за уош търговия – можете да купувате и продавате [крипто активи] в рамките на един и същи час… Мисля, че това е доста незряло.
Мисля, че 20 пъти ливъридж на офшорните борси, Дивият Запад на крипто деривати, кръстосаното обезпечение на алткойни в ETH [или] BTC чрез борси за децентрализирано финансиране (DeFi) в събота вечер чрез много тънка част от ликвидността на 177-та по големина монета – всички тези неща са рецепта за волатилност.“
Изпълнителният директор на MicroStrategy също така казва, че докато несигурността около предстоящите регулации може да причини по-голяма волатилност в началото, това в крайна сметка ще намали ценовата нестабилност на криптовалутите, създавайки сценарий, в който „сините чипове“ започват да подкрепят дигиталните активи.
Несигурността относно регулаторната среда, защото с идването на регулацията тя оказва влияние върху всички тези различни крипто системи и всички те са взаимно обезпечени.
Бих се изненадал, ако нямаше волатилност… Има плюсове и минуси.
Мисля, че нестабилността ще бъде намалена с напредването на регламента и това ще насърчи институционалното приемане.
Биткойн се приближава към нови върхове и всички признаци сочат, че може би не след дълго ще подобри предишния си рекорд.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.