Китайската комунистическа партия (ККП) наскоро пусна учебник за блокчейн технология и нейните възможни приложения, според официално прес-съобщение на уебсайта на ККП на 13-ти август.
Според изявлението, книгата на Китайската комунистическа партия предоставя научно описание на основните характеристики на блокчейн, нейния произход, бъдещите сценарии за прилагане, както и основните предизвикателства, свързани с приемането на новата технология.
Чрез представянето на книгата китайската политическа партия има за цел да подпомогне правителствените власти в разбирането на концепцията за технологията за разпределените бази данни (DLT) и да обмисли ползите и предизвикателствата, свързани с приемането на блокчейн в национален мащаб.
Йе Дженджен, генерален мениджър на People’s Daily – най-голямата група за вестници в Китай – пише в прессъобщението, че най-важната част от блокчейн технологията е нейният „оперативен механизъм“. Той добави: „Чрез гениалната комбинация от технологии, правилното разпределение на ресурси е завършено“.
Йе призовава навлизащите в индустрията да „продължат да гледат на блокчейн технологии с перспективата за развитие“, за да осигурят „устойчиво и здравословно развитие“ на тази индустрия и да популяризират DLT за „да се подобри живота на хората“.
Вчера китайското министерство на индустрията и информационните технологии (MIIT) нареди блокчейн лаборатория за една от ключовите лаборатории за 2018г. Лабораторията на MIIT има за цел да подобри сигурността на данните и ИТ системите с новите разработки на DLT и ще работи под надзора на Националния Изследователски Център за Развитие на Индустриалната Информационна Сигурност.
На 9-ти август, Китайската банка разкри плановете си да инвестира в разработването на финтех, блокчейн и интернет на нещата (IoT). Търговската банка, подкрепяна от държавата, планира да инвестира повече от 1% от оперативните си годишни доходи, което през 2017 г. възлиза на 483,7 милиарда юана (70,2 милиарда долара).
С настъпването на лятото, старата пазарна тенденция „Продай през май“ отново се появява, предизвиквайки обичайния дебат сред инвеститорите. Но тази година тази сезонна мъдрост може да няма голямо значение.
Глобалният стремеж към намаляване на зависимостта от щатския долар набира сила, а подновените политики на Доналд Тръмп в областта на митата може да го ускорят.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.