Financial Conduct Authority в Обединеното кралство (FCA) обяви създаването на глобална инициатива за подобряване на сътрудничеството по отношение на иновациите във финтех, като блокчейн, между регулаторните органи и компаниите, според официално съобщение от 7-ми август.
FCA заявява, че новият алианс, Глобалната мрежа за финансови иновации (GFIN), ще работи съвместно с 11 финансови институции и сродни организации, за да помогне на финтех фирмите да взаимодействат по-лесно с регулаторните органи от различни страни.
Според прессъобщението, GFIN има за цел да се консултира по теми като например разрастването на технологии като разпределена счетоводна книга (DLT) и изкуствен интелект (AI), както и регулирането на ценните книжа и първоначалните предлагания на токени (ICO).
Кристофър Улард, член на борда на директорите на FCA и изпълнителен директор за стратегията и конкуренцията, заяви в прессъобщението, че създаването на GFIN ще помогне на организациите да се възползват от предимствата на иновациите в областта на финансовите услуги за потребителите, като същевременно управляват потенциалните щети.
Новият алианс е част от по-нататъшното прилагане и развитие на успешния прогрес на глобалния финтех „пясъчник“ на FCA, стартиран по-рано тази година.
Докладът от юли, проведен от големия иновационен център DAG Global и Deep Knowledge Analytics, заяви, че Великобритания трябва да стане лидер в технологията на блокчейн и крипто икономиката до 2022 г.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.