Intercontinental Exchange (ICE), оператор на 23 водещи глобални борси, включително Нюйоркската фондова борса, обяви плановете си да създаде "отворена и регулирана, глобална екосистема за цифрови активи на Microsoft", гласи прессъобщение публикувано на 3-ти август.
Целта е да се създаде интегрирана платформа, която да позволи на клиентите на дребно и на институциите да купуват, продават, съхраняват и прекарват цифрови активи в „безпроблемна глобална мрежа“.
Първите случаи на използване ще бъдат за търговия и преобразуване на Биткойн (BTC) срещу фиатни валутите които ICE отбелязват, в момента са „най-ликвидната криптовалута“. Екосистемата се очаква да включва „федерално регулирани пазари и складове“ заедно с „търговски и потребителски приложения“:
Като първоначален компонент на офертата на „Bakkt“, базираният в САЩ международен фючърсен борсов и клирингов план на Intercontinental Exchange ще започне 1-дневен физически доставен договор за Bitcoin заедно с физическо складиране през ноември 2018 г., подлежащ на преглед и одобрение от CFTC.
Тези регулирани места ще установят нови протоколи за управление на специфичните изисквания за сигурност и сетълмент на цифровите валути. Освен това клиринговата къща планира да създаде отделен гаранционен фонд, който да бъде финансиран от Bakkt.
С мобилизирането на надеждна пазарна инфраструктура ICE обяви, че възнамерява да проектира Bakkt за подкрепа на транзакциите на пазара на цифрови активи на стойност 270 млрд. долара и да улесни нейното „сигурно“ и „ефикасно“ развитие.
Изображение от Goami/Shutterstock.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.
Срещата между Крис Ларсен от Ripple и комисаря на SEC Пол Аткинс предизвика нови спекулации за напредък в дългогодишния правен спор между блокчейн компанията и Комисията за ценни книжа и борси на САЩ.
Ark Invest, водена от Кати Ууд, променя курса си. Въпреки че все още е оптимистична за дългосрочната траектория на Биткойн, компанията предприе рязка промяна в стратегията си спрямо акциите.