Изследователският институт по информационни технологии (RIIT) на Университета Tsingua (THU) си партнира с дъщерно дружество на институционалната финансова фирма в Китай, за да създаде изследователски център за блокчейн, според съобщение за пресата от 1-ви август.
RIIT подписа споразумение с Sheng Ying Xin Management Consulting Co., Ltd., договорно контролирано и управлявано дружество на China Internet Nationwide Financial Services (CIFS). Двете организации съвместно ще проучат и разработят основни блокчейн технологии и модели за изграждане на приложения на ниво предприятие в редица индустрии.
Приложенията, базирани на блокчейн, се предполага, че ще адресират редица предизвикателства, пред които са изправени китайските компании. Въвеждането на блокчейн в китайската индустрия има за цел да повиши прозрачността и проследимостта във веригите за доставки, логистиката, фармацевтичната област и селскостопанските продукти, сред други.
Изпълнителният директор на CIFS и председател Дзиенсин Лин твърдят, че неотдавнашното споразумение ще бъде важна стъпка за компанията по отношение на нейната бизнес стратегия, осигурявайки преминаване от конвенционалните финансови услуги, за да се съсредоточи повече върху финтех. Лин добави, че финтех ще бъде „основният двигател на следващата фаза на растеж на CIFS“.
Бин Янг, вицепрезидент на THU, отбеляза, че блокчейн приложения в различни области се превърнаха в „жизненоважна национална стратегия за всички страни“, като заявиха, че DLT ще ускори икономическия преход на Китай и ще подобри индустриалните стандарти. Той също така каза, че „цифровата трансформация току-що е започнала“ и това би довело до „много положителни въздействия за обществото“.
Основан през 1911 г., университетът е един от най-големите изследователски университети в Пекин, Китай и е член на елитната лига C9 на китайските университети. През май 2018 г. THU създава Мрежата за либерална верига за млади хора и пуска първата иновативна, китайска блокчейн експериментална платформа.
Преди това през 2016 г. университетът стана част от проект за доставка на хранителни продукти, задвижван от блокчейн, обединяващ сили с американския гигант Walmart, IBM и китайската Асоциация за безопасност на храните. Разработената блокчейн платформа е предназначена за идентифициране и премахване на върнати храни от техния списък с продукти.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.