Това обаче не трябва да е изненадващо, поради факта, че човекът отдавна е проявил неодобрение към блокчейн и крипто като цяло. По време на презентацията, която Уелс даде по време на Берлинската конференция за блокчейн по-рано тази година, той направи смелото твърдение, че „Крипто света е абсолютно, определено в балон“.
Той дори отразява това чувство във въпросното интервю, когато отговори, че криптовалутите са „очевидно балонче с много мания и хайп около него“.
Макар че може би е най-добре известен като спорния основател (или съосновател) на Уикипедия, Уелс застава зад империята на постиженията, които най-добре могат да бъдат обобщени под названието „Уики“, което е украсило почти всичките му утвърдени уеб собствености.
Най-новата от тях и тази, която изглежда, че е основната му грижа в момента, е тази, която започна през 2017 г. Тя се нарича WikiTribune и явно носи фамилното име – ако не и всички асоциирани принципи.
WikiTribune е компания с цел, да насърчава и работи за „журналистически доказателства“ като средство за борба с „фалшивите новини“.
В рязък контраст с първоначалното си монетиране от американския президент Доналд Тръмп, WikiTribune изглежда добре оборудван, за да постигне целите си с екип от медийни ветерани и твърди лидери – като Чарлз Андерсън и Фиона Млеод.
Една хипотеза, потвърдена от разпространението на истории като „английски, езикът с пристрастие към пола: кой да обвиняваш, речници или хора?“ На техния уебсайт.
Те със сигурност доминират популярните търсачки: всички резултати за заявката „WikiTribune“ се доминират от похвала, публикувана от глобални и национални корпорации.
Изображение от Ink Drop/Shutterstock.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.
Срещата между Крис Ларсен от Ripple и комисаря на SEC Пол Аткинс предизвика нови спекулации за напредък в дългогодишния правен спор между блокчейн компанията и Комисията за ценни книжа и борси на САЩ.
Ark Invest, водена от Кати Ууд, променя курса си. Въпреки че все още е оптимистична за дългосрочната траектория на Биткойн, компанията предприе рязка промяна в стратегията си спрямо акциите.