Служителите в Коста Рика могат да получават част от заплатата си в криптовалути напълно законно.
Някои разпоредби в националното законодателство позволяват на компаниите да плащат на своите работници не само с фиатни пари, но и със стоки, а някои правни експерти смятат, че криптовалутите могат да се поберат в тази категория. Освен това костариканските закони предвиждат използването на общоприети активи като средство за плащане.
Работниците в Коста Рика може скоро да започнат да получават част от заплатата си в криптовалута, съобщиха местните медии. Що се отнася до законите на Коста Рика, няма причина това да не се случи. Законодателството на страната позволява на работодателите частично да заплащат на своите служители в стоки, които не са валути, докато минималната заплата се плаща в пари. Той също така развива концепцията за „квазипарите“ или всеки актив, който може да се използва като платежно средство и е широко приет като такъв в обществото.
„Това е една тенденция, която може да се задържи в страната“, заяви Роландо Пераза, който работи в известната адвокатска кантора в Централна Америка Nassar Abogados. „Този вид плащане по никакъв начин няма да замени традиционните или ликвидните пари. По-скоро би станало стимул за работниците, които биха могли да решат дали да приемат тези валути като заплащане за услугите си „, обясни експертът, цитиран от Коста Рика News. Той също така подчерта, че във всеки случай служителите са защитени от член 166 от Кодекса на труда на страната.
Публикацията отбелязва, че през октомври миналата година Централната банка на Коста Рика (CBCR) издаде директива, която установи, че криптовалутите са извън националната банкова система.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.