НАЧАЛО Други

Проучването на Bank of Canada установява, че двойното харчене в блокчейн е “нереалистично”

22.07.2018 21:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Проучването на Bank of Canada установява, че двойното харчене в блокчейн е “нереалистично”

Новото изследване на BoC се фокусира върху протокол за доказателство за работа (PWP) за блокчейн технология, моделирайки поведението на "честен миньор" и "нечестен миньор".

Банката на Канада (БК) публикува проучване за “стимулиращата съвместимост” на блокчейн технологията, като установи, че двойното харчене е “нереалистичен” резултат.

Изследователите на канадската банка моделираха система, за да проверят дали цифровият леджър, подобно на блокчейн, е имунизиран срещу видовете измами, като двойното харчене, когато потребителите променят записите в книгата за собствена печалба.

Изследването гласи, че основното нововъведение в цифровият леджър, като блокчейн, е да направи потребителите в системата отговорни за сигурността на самата система. За блокчейн технологията, системата одобрява нови транзакции, когато всички потребители в системата одобрят актуализация.

Проучването установява, че ако един миньор контролира повече от половината от цялата изчислителна мощност, миньорът би могъл хипотетично да направи “51% атака”, където:

Потвържденията изостават на теория, губят силата си при контролирането на стимулите за двойно потребление. Нечестният миньор създава скорост на пристигане, която е по-голяма от тази на другите честни миньори комбинирана […] и по този начин винаги може да измами чрез двойно харчене.

Изследването обаче отбелязва, че за да се случи това от икономическа гледна точка, “нечестният миньор” трябва да има “дълбоки джобове” и да бъде “неутрален по отношение на риска”, като заключава:

Тези предположения са нереалистични и на практика потребителите имат малко икономически стимули, за да предприемат подобна атака, особено когато изчислителната инвестиция на други миньори е голяма.


Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Apple разбива рекорди с обявяването на обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда

Технологичният гигант Apple обяви монументална програма за обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда, която е най-голямата в историята на САЩ и надминава предишните ѝ програми за обратно изкупуване на акции на стойност $90-100 милиарда съответно през 2021 г. и 2018 г.

04.05.2024 23:00 2 мин. четене

Илон Мъск превърна Tesla в “меме акции” според икономист

Според икономиста от Калифорнийския университет в Бъркли, Джей Брадфорд ДеЛонг пазарният успех на Tesla зависи от способността на главния изпълнителен директор Илон Мъск непрекъснато да дава обещания, независимо от действителните резултати на компанията.

04.05.2024 21:30 2 мин. четене

Инфлацията в Турция достига невероятните 70%

Инфлацията в Турция, която и без това е сред най-високите в световен мащаб, продължи да се повишава за шести пореден месец, стимулирана от правителствени политики като увеличаване на заплатите въпреки агресивното повишаване на лихвените проценти.

04.05.2024 21:00 2 мин. четене

Правителството на САЩ не може да фалира, защото принтира парите, твърдят от администрацията на Байдън

Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).

04.05.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.