Популярността на криптовалутите не се ограничава само до Европа, Азия и Северна Америка.
Южна Африка, втората по големина икономика на континента, продължава да изживява бум на криптовалути въпреки спада на цените, наблюдаван на пазара досега през 2018 г.
Южноафриканската икономика се бори за по-голямата част от 2018 г. Рандът (фиатната валута на страната) достигна шестмесечно дъно през юни. В резултат на това много южноафриканци са се фокусирали си върху криптовалути с особен интерес към Биткойн.
Наскоро страната получи първият си мулти-валутен крипто банкомат. Битокойн остава популярна дума в страната. Южна Африка постоянно се класира като страната с най-високи търсения в Интернет за Биткойн.
Услугите за обмен на Биткойн в страната преживяват рекордни нива на подкрепа. Фирми като Luno и Paxful позволяват на местните жители да купуват и продават Биткойн. Luno, платформа за обмен на криптовалута, предлага двойки BTC / ранд, както и ETH / ранд трейдинг.
За южноафриканци, които предпочитат да диверсифицират своето портфолио, платформи като Coindirect им позволяват да купуват и продават Litecoin, Биткойн Кеш и Ripple. Coindirect също така предлага стандартни ICO токени за ERC-20 на местни търговци.
Според доклади в местните медии, компанията за управление на активи Sygnia ще стартира платформа за търговия с криптовалути в страната, по-късно през годината. Според Magda Wierzycka, главен изпълнителен директор на компанията, платформата, наречена SygniaCoin, ще предлага услуги за търговия извън обикновените покупки и продажби на виртуални активи. Плановете на SygniaCoin са поредното подобрение на пейзажа на криптовалути в Южна Африка.
Най-значимият закон, свързан с крипто в страната, беше пуснат през април, когато Южноафриканската служба за приходите обяви нова рамка за данъците върху крипто. Безопасно е да се каже, че околната среда в Южна Африка далеч не е рестриктивна и в резултат на това пазарът процъфтява.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.