Договорът е оценен на 750 милиона щатски долара.
Партньорството с Австралия позволява на технологичния гигант да продължи да достига до потенциала за добавяне на стойност от 3.1 трилиона долара за блокчейн чрез разработване на корпоративни решения.
Споразумението е предназначено да стимулира автоматизацията и цифровизацията на държавните услуги, като предоставя на всички австралийски правителствени агенции достъп до хардуер, софтуер и услуги, базирани на облак. Той също така има за цел да изгради технологичен мост за Австралия, тъй като се стреми да стане „едно от първите три дигитални правителства в света до 2025 г.“
Днес тази цел е споделена от редица градове и държави, фокусирани върху използването на технологията на цифровите книги за осигуряване на данни и намаляване на бюрократичната работа. Правителствата от Дубай до Лондон превръщат агенциите си в елегантни, ефикасни и икономични за съхраняване на цифрови данни организации за съхранение на данни, които могат да обслужват по-ефективно гражданите си, като запазят личните си записи, сертификати, заглавия и лицензи на блокчейн.
Преди най-скорошното споразумение четири големи австралийски правителствени агенции работят съвместно с IBM за подобряване на разгръщането на технологиите – Министерството на човешките услуги (DHS), Австралийската данъчна служба (ATO), Министерството на вътрешните работи (DHA) и Министерството на отбраната (DOD).
Според новата договорка, тези агенции се очаква да имат по-голяма гъвкавост и автономност при персонализиране на техническите профили през следващите пет години, адаптирайки се към промените и предизвикателствата в правителствените и клиентските услуги, като блокчейн, изкуствен интелект и други.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.