Езикът, който е ъпгрейд от изхвърлената Serpent, предлага на разработчиците алтернатива на Solidity като някои ранни осиновители го наричат подобрение.
Подобно на Solidity, Vyper се компилира до байткод на виртуалната машина на Ethereum (EVM). Въпреки това, Vyper има за цел да опрости този процес, с цел да се създадат по-лесни за разбиране интелигентни договори с по-малко точки на атака и повишена прозрачност.
За код, насочен към EVM, е изключително важно тoй да бъде свръхефективeн, за да изпълни ефективно интелигентните договори, тъй като неефективният код ще стане твърде скъп при конкретни случаи на употреба като микро-транзакции. Vyper, в този случай, изглежда логически много като Solidity и синтактично подобно на Python.
Тази версия v0.1.0-beta.1 на Vyper има три основни подобрения спрямо предишните езици, прегледани от Blockgeeks. На първо място прегледът посочва, че много от конструкциите, познати на програмистите, са били изключени. Стремейки се за простота Vyper елиминира наследствеността на класове, претоварване на функциите, претоварване на оператора и рекурсия, тъй като нито едно от тях не е технически необходимо.
Също елиминирани като ненужни са по-рядко срещаните конструкции; модификатори, inline монтаж и двоична фиксирана точка с технически причини, дадени от прегледа за всяко премахване.
Докато първото подобрение е фокусирано върху опростяването на езика, следващото е да го направи по-сложен там, където е необходимо. По думите на разработчиците на Vyper:
… ще съзнателно забрани нещата или ще направят нещата по-трудни, ако сметне за подходящо за целта за повишаване на сигурността.</s tron g>
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Съобщенията за стартирането на фючърсните ETF-и на ProShares върху XRP на 30 април се оказаха прибързани.
В нов ход, подчертаващ нарастващия импулс на криптовалутите в традиционните финанси, 21Shares се насочи към пускането на борсово търгуван фонд (ETF) за Dogecoin, в САЩ.
Virtual Protocol, проект, фокусиран върху децентрализирани AI агенти, привлича вниманието, тъй като активността в неговата екосистема бележи бум, а родният му токен, VIRTUAL, отбелязва значителен ръст на цената.
Solana (SOL) продължава да впечатлява с постоянни печалби, като се консолидира $150 и удължава победната си серия до четвърта поредна седмица.