Блокчейн и крипто компании от Европейската икономическа зона (ЕАОС) вече могат да извършват дейност чрез напълно лицензираната германска SolarisBank, съобщава се в четвъртък, 28-ми юни.
С „Blockchain Factory“, SolarisBank предлага на клиентите си така наречената „блокчейн сметка на фирмата“, която може да бъде отворена само във фиатни валути. Тези сметки са предназначени за банковите нужди на блокчейн компании, които все още не са изпълнени от повечето германски банки.
Освен това, с „автоматизираното доверие“, банковата платформа предоставя услуга за улесняване на покупката и продажбата на фиатни валути чрез глобален обмен на криптовалути.
Филип Бланкенагел, ръководител на отдел „Комуникации“ в SolarisBank, обясни хода на компанията на:
Ние виждаме това като шанс да работим с иновативни компании за бъдещето на финансовата индустрия. Вярваме в бъдещето на блокчейн технологията и бъдещето на компаниите, които разчитат на тази технология. В същото време, като банкова лицензирана компания , ние отдаваме голямо значение на правната и регулаторната допустимост и проучваме възможните партньорства.
Все още има няколко финансови институции в Европа, където крипто и блокчейн компаниите могат да откриват корпоративна сметка за ежедневни транзакции.
В началото на юни обаче швейцарската Hypothekenbank Lenzburg обяви, че ще приеме блокчейн и крипто компаниите като клиенти, но услугата е насочена предимно към компании, базирани в Швейцария.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.