Платежният гигант Mastercard изследва използването на обществен блокчейн.
Идеята е технологията да се имплементира за надеждно потвърждаване на платежните карти в момента на продажба. Според заявка за патент, подадена в Патентното ведомство на САЩ, Mastercard имат система за удостоверяване на потребителските данни за плащанията в публично достъпен блокчейн.
Двупосочният метод първо кодира изображение на платежната карта и след това я съхранява в блок, след шифроването с публичен и частен ключ. Когато се извършва плащане, системата ще използва предоставените частни ключове, за да декриптира изображението и да се потвърди транзакцията. Mastercard твърди, че транзакциите ще бъдат сигурни, тъй като картата няма да бъде физически представена. По този начин, потребителите няма да берат грижи за техните платежни данни.
Чрез този метод потребителите вече не трябва да представят своите платежни карти при разплащане с тях.
Транзакцията може да се осъществи чрез показването на код, който може да се чете от машина, на устройството за продажба, което може допълнително да предотврати предотвратяването на скиминг, тъй като прочитането на такъв код може да бъде по-лесно контролирано чрез управление на подлежащия дисплей; дисплеят може лесно да бъде защитен и често е замъглен, когато се намира в джоб или чанта.
Инициативата отбелязва значителното усилие на Mastercard да използва блокчейн, за да рефинира дейността си. Според някои източници, на година се крадат около 2 милиарда долара чрез скиминг на банкоматите и пунктовете за продажба на световен мащаб.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.