На технологичната конференция "WeAreDevelopers" във Виена, Стив Возняк сравнява платформата на Етериум с Apple и каза, че може да стане също толкова влиятелен, съобщава Forbes на 18-ти май.
Докато изнася речта си на конференцията, Возняк е ентусиазиран от Етериум (ETH), описвайки го като платформа, подобна на тази на Apple. Той добави:
“ Етериум ме интересува, защото може да върши нещата и защото е платформа.“
Според Forbes, Возняк се е случил на биткойн и етериум в ранните им дни, въпреки че той се е отказал от крипто в началото на 2018 г. Возняк заяви, че все още притежава един BTC и два ETH, за да „експериментира с плащането на различни неща“.
В четвъртък в своята реч по време на конференцията, Возняк нарече блокчейн „следващата голяма IT революция, която предстои да се случи“. Той каза, че блокчейн и криптовалутите ще достигнат пълния си потенциал за едно десетилетие. През октомври миналата година Возняк заяви на конференцията „Money 20/20“ в Лас Вегас, че Биткойн е по-добър от златото или американския долар.
След Apple, Возняк остана част от технологичния свят, основавайки академията за кодиране Woz University, която има 31 центрове за кодиране в САЩ.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.