Президентът на Казахстан Нурсултан Назарбаев призова за глобално сътрудничество за регулиране на криптовалутите, съобщиха местните новини Azernews на 17-и май.
Говорейки на пленарната сесия на срещата на върха на глобалните предизвикателства (Global Challenges Summit) през 2018 г., Назарбаев заяви, че „повечето страни активно проучват възможността за адаптиране на криптовалутите към сегашната конфигурация на финансовите системи“. След това той продължи с коментар относно фрагментирания характер на крипто регулацията в световен мащаб:
„В същото време виждаме напълно различни действия на държавите в този брой. И тези разнородни действия ще доведат до неефективност. Необходимо е да започне разработването на общи правила.
Казахстан вече е доказал своя интерес към крипто сектора. Проучване, публикувано от Yandex през март, показва, че през тази година Казахстан по-често търси терминология, свързана с криптовалути, в сравнение с 2018 г.
Миналата есен, академичният международен финансов център на Астана (AIFC), подкрепян от правителството, обяви, че е подписал споразумение за сътрудничество с малтийската фирма Exante, с цел развитие на пазара на цифрови активи в Казахстан. Също така през есента Асоциацията за блокчейн проекти и криптовалути в Казахстан кандидатства за лицензиране, за да стане юридическо лице и да започне официална дейност.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.