В текущото производство по несъстоятелност на фалиралия крипто хедж фонд Three Arrows Capital (3AC) настъпи значително правно развитие.
Съдът по несъстоятелността на САЩ предостави на ликвидаторите правото да преразгледат иска си срещу изпадналата в несъстоятелност борса FTX, като го увеличи от $120 милиона на внушителните $1.53 милиарда. Главният съдия Джон Дорси отсъди в полза на ликвидаторите от 3AC, като отхвърли възраженията на FTX, че искът е подаден твърде късно или че цели да забави процеса на несъстоятелност. В заключение бе установено, че липсата на важни за фалиралата борса документи, не са били предоставени навреме и това е допринесло пряко за входирането на иска.
Първоначално ликвидаторите от 3АС претендираха за $120 милиона през юни 2023 г. През ноември 2024 г. обаче те промениха насоката си, позовавайки се на различни оплаквания като нарушение на доверителни задължения и неоснователно облагодетелстване.
Те обвиняват FTX, че са заличили активи на стойност $1.53 милиарда от 3AC, които са били използвани за уреждане на дълговете ѝ в размер на $1.33 милиарда през 2022 г. Този процес, според тях, е причинил значителни вреди на кредиторите на 3AC и се твърди, че ликвидацията е можело да бъде избегната, ако борсата е споделила своевременно съответната информация. Въпреки възраженията на FTX, съдът постанови, че ликвидаторите са проявили надлежно усърдие в усилията си да получат необходимите документи.
Някога мощна сила в сектора на крипто хедж фондовете с активи за над $3 милиарда, сривът на Three Arrows Capital през 2022 г. предизвика шокови вълни в индустрията. Ликвидаторите на компанията не само потърсиха компенсация от FTX, но се насочиха и към Terraform Labs, като предявиха иск за $1.3 милиарда в делото за несъстоятелност. Междувременно борсата, която подаде молба за обявяване в несъстоятелност през ноември 2022 г., продължава да работи по възстановяване на средствата си.
Като част от усилията си FTX е подала съдебни искове срещу няколко субекта, включително SkyBridge Capital и Binance, с цел да възстанови значителни загуби, свързани със спонсорски сделки и прехвърляне на криптовалути.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.