Крипто борсата Gemini, основана от Тайлър и Камерън Уинкълвос, се подготвя да стане част от публичния сектор чрез първично публично предлагане (IPO).
Източници, цитирани от Bloomberg, посочват, че компанията работи с големи инвестиционни банки, включително Goldman Sachs и Citigroup, въпреки че дискусиите продължават и не е взето окончателно решение.
Първичното публично предлагане би позволило на Gemini да пусне акции на фондовата борса – процес, който обикновено се управлява от инвестиционни банки.
Този ход идва малко след като Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) приключи своето разследване на платформата. В писмо до правния екип на Gemini Комисията потвърди, че няма да предприема по-нататъшни действия по правоприлагане.
Камерън Уинкълвос определи решението на регулатора като важен момент, предполагайки, че то бележи края на по-широката репресия на SEC срещу криптовалутите.
Той обаче разкритикува агенцията за финансовите и оперативните разходи, като заяви, че Gemini е направила огромни съдебни разходи и е претърпяла значителни неуспехи в производителността и иновациите.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.