Тенденцията на спад при Биткойн се засили и той се понижи под $89,000, като алткойните също отбелязаха значителни загуби.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс смята, че този спад може да продължи, като прогнозира срив до $70,000.
Според него хедж фондовете, притежаващи Биткойн ETF, са двигател на разпродажбите.
Много от тези институционални инвеститори заемат лонг позиции в ETF, като същевременно сключват шорт фючърси върху ВТС на CME, с цел да си осигурят по-висока възвръщаемост в сравнение с краткосрочните американски държавни облигации.
Въпреки това, ако разликата между цените на ETF и фючърсните договори намалее, тези фондове могат да започнат да разтоварват притежанията си и да изкупуват обратно фючърси, увеличавайки натиска върху продажбите.
Хейс предупреди, че ако тази тенденция се запази, Биткойн може да се потопи до $70,000, което е сигнал за предстоящ потенциален мечи пазар.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.