Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за "колективното несъзнато“.
В публикациите си от 23 февруари в X Джу твърди, че монетите отразяват дълбоко вкоренени културни символи и спомени, предавани от поколение на поколение, които са част от общата човешка психика.
Той посочи, че докато мемe токените с животинска тематика се основават на шамански традиции, които почитат животните, монетите на знаменитостите символизират по-структурирани системи от вярвания, отразяващи почитта към човешки фигури.
Джу обясни още, че еволюцията на човечеството е била оформена от колективни вярвания, в които поклонението, формирането на групи и сътрудничеството играят ключова роля.
Той подчерта, че в света на криптовалутите успехът като предприемач често зависи от способността на човека да създаде система от вярвания, с която хората могат да се свържат.
Забележките му дойдоха след спора за Libra, който доведе до значителни финансови загуби и политически последици, предизвиквайки дебати за устойчивостта на меме криптовалутите и призиви за по-стабилни регулации в пространството.
Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.
Крипто пазара е свидетел на появата на безброй активи, вдъхновени от Dogecoin.
Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.