Според последния доклад за прозрачността на Kraken през 2024 г. броят на правителствените искове за данни е нараснал с 39%, като водещи са американските агенции.
Борсата получи 6,826 иска от 71 държави, като ФБР е изпратила над 600 от 1,951-те запитвания от САЩ. Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), въпреки продължаващата си правна битка с Kraken, бе най-активният регулаторен орган в САЩ.
Kraken предостави данни за 57% от запитванията, като обхвана над 10,000 сметки, предимно от САЩ, Великобритания и Германия.
Сред другите често отправящи запитвания бяха Германия, Обединеното кралство и Австралия. Борсата подчерта своя ангажимент за спазване на законодателството, като същевременно защитава личните данни на потребителите.
Извън САЩ регулаторният контрол остана висок в световен мащаб, като сред най-често отправящите запитвания бяха органите от Испания, Канада, Франция и Италия. С нарастването на глобалното приемане на криптовалути борсите като Kraken са изправени пред все по-голям натиск да балансират между прозрачността и защитата на потребителите.
Докладът следва финансовото оповестяване на Kraken, което разкри приходи в размер на $1.5 милиарда през 2024 г. – със 128% повече от предходната година.
Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.
Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.