Устойчивите удари по барабана на отклоненията от традиционното финансиране до браншовата индустрия продължава.
В сряда Financial News съобщиха, че трима членове на екипа на институционалните клиенти на BlackRock в Лондон „са се качили на борда“, за да създадат свой собствен фонд – Eterna Capital. Фондът ще се съсредоточи изключително върху решения, базирани на блокчейн, и ще извлече вдъхновение от целите на ООН за устойчиво развитие.
Eterna цели да събере 20 млн. евро и ще бъде водена от Андреа Боначето, който основава HiredGrad през 2014 г., след като е придобил финансова диплома в Imperial College в Лондон. Другите трима основаващи партньори идват от BlackRock: Насим Олив ще бъде главен икономист и COO, Асим Ахмад за ръководител на управлението на портфейла, а Матия Мървошевич ще ръководи научните изследвания.
Ахмад обясни решението си да напусне BlackRock и да започне фонд, насочен към блокчейн в интервю:
„BlackRock плащат добре. Там е страхотно място за учене, но възможността е просто твърде голяма, за да пропуснете.“
Този начин на мислене изглежда добива популярност на Уолстрийт и в Лондон, където хората напускат традиционните финанси, за да се присъединят или да стартират начинания, насочени към криптовалути или блокчейн технологии. През април, изпълнителен директор на Goldman Sachs да се присъедини към доставчик данни и портфейл блокчейн, както и Луис Раниери, който е пионер в продажбата на ценни книжа, обезпечени с ипотека в Salomon Brothers – партньор със startup блокчейна Symbiont.
Други известни бивш служител на Уолстрийт, който се фокусира върху блокчейн технологията, е Блайт Мастърс, бивш вицепрезидент в JPMorgan Chase, който основава Digital Asset Holdings.
За разлика от ветераните, посочени по-горе, основателите на Etera Capital са в сравнително ранен стадий на кариерата си във финансите. Като го попитали защо е напуснал BlackRock, Асим споменава способността „да оформя индустрията“.
И въпреки риска, свързан с напускането, той каза: „тези възможности карат някой, който е в институционалния свят, да мисли“.
Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.