Крипто анализаторът Герт ван Лаген постави смела цел за цената на Биткойн през настоящия бичи цикъл, въпреки че пазарът преживява период на консолидация с минимално движение на цените.
Той предполага, че Биткойн се подготвя за значителен ръст, подкрепен от два ключови модела на графиката: бичи мегафон и параболична стъпаловидна структура.
Моделът „мегафон“, известен също като разширяващ се клин, сигнализира за повишена волатилност, като цената формира по-високи върхове и по-ниски дъна. Ван Лаген смята, че ВТС вече е излязъл от този модел и е прекарал последните три месеца в повторно тестване на горната граница като подкрепа. Това, според него, сочи за предстоящо рали.
Освен това историческото поведение на цената на Биткойн следва параболична стъпаловидна структура, при която тя формира бази на все по-високи нива. Тъй като криптовалутата е преминала отвъд последната база, ван Лаген прогнозира, че силен ценови скок може да изтласка ВТС до $270,000 – $300,000 преди края на настоящия бичи цикъл.
Към момента на писане на статията Биткойн се търгува на цена от $96,954, с лек ръст през последните 24 часа. Пазарните нагласи остават неутрални, а краткосрочните прогнози на Coincodex сочат, че BTC може да достигне $107,605 в рамките на пет дни, като дългосрочните цели достигат до $170,000 .
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.