Той заяви, че „купуването на Биткойн не е инвестиране“, в интервю за Yahoo Finance.
„Съществуват два вида стоки, които хората купуват и смятат, че инвестират“, каза той. „Един наистина е инвестиране, а другият не е“, добави той. „Вие гледате самата инвестиция, за да определите възвращаемостта. Сега, ако купувате Биткойн или някаква криптовалута, всъщност нямате нещо, което да е създало нещо. Надявате се, че следващият човек ще плати повече.“
Бъфет твърди, че подобни инвестиции са просто спекулативна „игра“ и „хазарт“ и „никой не знае какво точно представлява Биткойн“.
Той твърди, че „почти със сигурност“ криптовалутите „ще завършат зле“ в интервю през януари.
Бъфет рециклира аргумента за стойността от 2014 г, когато за първи път отхвърли Биткойн като „мираж“ в интервю за CNBC. Той също използва аргумента за балона срещу Биткойн, като заявява, че той не може да бъде оценен, защото „това не е актив, генериращ стойност“.
Анти-крипто позицията на Бъфет споделя и бившия изпълнителен директор на Paypal Бил Харис, който нарече Биткойн „измама“.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.