В резултат на наскоро извършен одит се потвърди, че Tether, емитентът на стабилната монета USDT, разполага с милиарди в резерви, укрепвайки финансовото си състояние.
В доклада, изготвен от счетоводната компания BDO Global, се оценяват активите на Tether към 31 декември 2024 г. и се констатира, че средствата на компанията надхвърлят пасивите ѝ с над $7 милиарда.
Според одита общите активи на Tether възлизат на около $143.7 милиарда, докато пасивите ѝ – предимно под формата на емитирани USDT – са около $136.6 милиарда. Този излишък предполага, че компанията разполага със значителна финансова буферна база, за да поддържа стабилността на своята криптовалута, обвързана с долара.
Разбивката на активите на Tether разкрива, че значителна част от резервите ѝ – около $118.3 милиарда. – се държат в пари и парични еквиваленти, като по-голямата част от тях са съставени от американски облигации. В допълнение към тези високоликвидни активи резервите на емитентът включват $5.3 милиарда в благородни метали, Биткойн на стойност $7.8 милиарда, $8.1 милиарда в обезпечени заеми, $14 милиона в корпоративни облигации и $3.9 милиарда в различни други инвестиции.
Финансовата прозрачност на Tether е била обект на спорове в миналото. През 2022 г. група инвеститори обвиниха компанията, че не успява да обезпечи по подходящ начин своята стабилна монета, което доведе до съдебни действия, в резултат на които бе издадена съдебна заповед, изискваща доказателства за наличието на достатъчно резерви. По онова време компанията отвърна на иска, като нарече изискванията „прекомерни“ и заяви, че те налагат прекомерна тежест на дружеството.
За да отговори на опасенията относно резервите си, Tether вече предоставя ежедневни актуализации за финансовото си състояние чрез страница за прозрачност на своя уебсайт. Тези доклади имат за цел да уверят инвеститорите и регулаторите, че USDT остава напълно обезпечена. С последния одит, потвърждаващ наличието на съществен излишък, Tether вероятно ще използва констатациите, за да засили доверието и да се защити от продължаващия скептицизъм около резервите на стабилната монета.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.