Меме монетите продължават да привличат спекулации, но експлозивната им популярност подхрани и вълна от измами.
Неотдавнашен случай на предполагаема измама в Индия накара инвеститорите да се разколебаят, след като създателят на токена GANG според съобщенията е източил милиони само за няколко минути.
Псевдонимния крипто анализатор „Fawi„, разкри предполагаемата схема, свързвайки я с псевдонимния инвеститор, MrPunkDotEth. Токенът бе промотиран като културно движение, но се появи скептицизъм, когато неговият създател запази преобладаващата част от предлагането. Първоначално твърдял, че контролира 90%, по-нататъшното разследване показа, че той държи почти 95%.
С началото на търговията той бързо се освободи от дяловете си, като само за първите две минути си осигури $1.3 милиона. Твърди се, че използвайки множество портфейли, той е изтеглил общо $10 милиона, преди да преобразува средствата чрез Binance.
Макар че оценките за крайния приход варират, експертите смятат, че измамата е донесла поне $4 милиона, оставяйки инвеститорите с безполезни токени. Цената на GANG спадна с 99.5%, предизвиквайки широко разпространено възмущение, тъй като общността поиска правни действия и призова борсите да замразят откраднатите средства.
Междувременно отделен спор доведе до внезапния срив на меме монетата CHARLES. Нейният създател беше изпратил токени на стойност $100 милиона на основателя на Cardano Чарлз Хоскинсън, надявайки се на одобрение. Вместо това Хоскинсън е изгорил цялото количество, като моментално е заличил всякаква спекулативна стойност, свързана с името му.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.