Начало » 4 важни събития, които ще определят посоката на крипто пазара през следващата седмица

4 важни събития, които ще определят посоката на крипто пазара през следващата седмица

26.01.2025 17:45 3 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
4 важни събития, които ще определят посоката на крипто пазара през следващата седмица

След завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом пазарът на криптовалути отбеляза значителен ръст на активността и инвеститорския интерес.

След като Тръмп прие изпълнителни заповеди, насочени към подкрепа на растежа на криптовалутите, все повече търговци са привлечени към пазара. Предстоящата седмица има значително значение за индустрията, тъй като се очаква ключови събития – включително заседанието на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) и важни икономически съобщения – да повлияят на пазарните тенденции.

През първата седмица от президентството на Доналд Тръмп финансовите пазари демонстрираха устойчивост и оптимизъм в отговор на неговите политически изявления. Вместо да създават несигурност, предложенията на Тръмп подхраниха бичите настроения.

Администрацията му се фокусира върху значителни инвестиции в сектора на изкуствения интелект, всеобхватни реформи в политиките за криптовалутите, поддържане на ниски лихвени проценти и управление на инфлацията чрез намаляване на цените на петрола.

С навлизането в новата седмица няколко важни събития имат потенциала да повлияят на траекторията на пазара на криптовалути.

Ключови събития, които могат да определят тенденциите на крипто пазара през следващата седмица

Решение на ЕЦБ за лихвения процент

Очаква се Европейската централна банка (ЕЦБ) да понижи основния си лихвен процент с 0.25% по време на заседанието си на 30 януари, с което той ще достигне 2.75%. Това е петото намаление от юни 2024 г. насам и отразява продължаващите усилия за стимулиране на икономическия растеж в региона.

Заседание на FOMC и решения за лихвените проценти

Очаква се Федералният резерв да запази лихвените проценти непроменени по време на заседанието си в сряда, тъй като политиците оценяват инфлационните тенденции.

На Световния икономически форум в Давос, Тръмп призова за незабавно намаляване на лихвените проценти в световен мащаб, повтаряйки предишните си опити да окаже натиск върху Фед по време на първия си мандат. Сега, по време на втория си мандат, той вече затегна имиграционните политики и обяви плановете си да увеличи вносните мита от 1 февруари.

Федералният резерв, който понастоящем поддържа лихвените проценти в диапазона 4.25%-4.50%, е изправен пред деликатно балансиране. Председателят Джером Пауъл и неговият екип трябва да претеглят съществуващата парична политика спрямо икономическата несигурност, като същевременно решат колко да споделят за бъдещите си перспективи.

Основен ценови индекс на разходите за лично потребление (PCE)

През ноември общият индекс на цените на потребителските стоки (PCE) се повиши с 2.4% на годишна база, което е увеличение спрямо тригодишното дъно от 2.1% през септември. Въпреки това основният PCE ценови индекс – внимателно наблюдаван от Фед – показа скромно повишение от 0.1% през декември, отбелязвайки най-малкото повишение от шест месеца насам и запазвайки годишния темп стабилен на 2.8%.

Прогнозите за петъчния доклад сочат, че общата PCE инфлация ще се повиши до 2.6% на годишна база, а основният PCE показател ще остане стабилен на 2.8%.

федералния резерв

Приходите в САЩ за четвъртото тримесечие

През следващата седмица водещите технологични компании, включително Microsoft, Meta Platforms, Tesla и Apple, ще публикуват тримесечните си приходи. Анализаторите очакват силен растеж, като прогнозират 17% увеличение на печалбите на тези фирми през следващата година – почти два пъти повече от очаквания 9% ръст за останалите компании от S&P 500.

Като се имат предвид високите им оценки, инвеститорите ще обръщат голямо внимание не само на данните за печалбите и приходите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Спекулациите стимулират глобалните крипто трансфери – расте ли практическата употреба?

Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).

13.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Питър Шиф с критика към търговското споразумение между САЩ и Китай

Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.

13.05.2025 12:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Стабилна монета подкрепена от Paxos се стреми към глобална интеграция с иновативен модел

Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.

13.05.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Основателят на известна NFT колекция се оттегля от ръководството

Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.

13.05.2025 10:20 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.