Първото нещо, което би трябвало да ви направи впечатление когато влезнете в сайта на kucoin, е че излгежда на евтино онлайн казино. Цветни банери (които изглеждат все едно дъга е повърнала върху тях) ви приветсват и обещават "giveaway" на всевъзможни криптовалути.
Всяка секунда се раждат по двама глупаци и един безскрупулен хитрец, който да се възползва от тях. След пика на пъмпа, хората стоящи зад него, започват да дъмпват и получаваме следната картинка.
Това е шиткойна на KuCoin KCS. Хмммм, много любопитно как имаме такива спадове, след като компанията и толкова медии и рецензии в, например, cryptocompare казват, че това е страхотен проект? Вярно, пазарът е нестабилен, но този проект би трябвало да е невероятен, иновация, която е продукт на гении!
Плюс това въпросният токен би трябвало да носи добри дивиденти, все пак, компанията каза, че потребителите държащи KSC ще получават точно половината от дневните комисионни на бюрото.
На 5-ти април, се дневният обем на транзакции е приблизително $23 милиона, знаейки че комисионната на бюрото е 0.1%, можем да съобразим, че бюрото прави по $23,000 на ден. Собственик на токени на стойност от $1000 би получил:
Смятаме, че в случая няма нужда от коментар:
Не можете да не обърнете внимание на негативни мнения, насочени към вас. Трябва да разберете кой е виновен. Ако вината е на ваша страна, учтиво обяснете всичко на клиента. Хората от KuCoin дори не се опитват да изчистят името си. Защото не им пука, но защо? Защото всичките най-лоши неща, които четете за тях, са истина.
Потребители на reddit забелязаха, че екипа на проекта е „изчезнал“ от сайта им. Добрите хора от успяват да намерят следното:
Странното е, че в LinkedIn e даден следния екип:
Ако потърсите за Michael Han, CEO на KuCoin, ще установите, че такъв човек, с опита, който е бил описан на сайта на KuCoin, не съществува във Facebook или LinkedIn.
Цялата работа понамирисва. Надяваме се, че на този етап нямате съмнения, че KuCoin е измама. Искаме да акцентираме две неща:
Пазете се!
Оригиналната статия можете да откриете тук.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.