Сенаторката от САЩ Синтия Лумис съобщи, че е започнала разследване на продажбата на Биткойн от Федералната маршалската служба, която контролира Биткойн авоарите на Министерството на правосъдието.
Нейното разследване подчерта опасенията относно финансовото въздействие на ликвидирането на конфискуваните BTC, вместо да се задържат, докато стойността им се повишава.
Лумис постави под въпрос решението на агенцията да продаде 69,370 токена, свързани със случая „Silk Road“, подчертавайки огромната текуща пазарна стойност на тези активи, която вече надхвърля $6 милиарда. Тя твърди, че запазването на Биткойн притежанията би било много по-изгодна стратегия за американските данъкоплатци.
В изпратеното по въпроса писмо Лумис изрази разочарование от историческото третиране на конфискуваните ВТС. Между 2014 г. и 2023 г. Маршалската служба на САЩ е продала приблизително 195,092 BTC за $366.5 милиона. Днес същите тези притежания биха били оценени на над $18.9 милиарда, което представлява нереализирана загуба в размер на $18.5 милиарда – 98% спад в потенциалната стойност.
Тя посочи това несъответствие като значителна грешка в управлението на публичните ресурси, призовавайки за незабавни действия за преоценка на начина, по който конфискуваните крипто активи ще бъдат обработвани в бъдеще.
Уважаван крипто анализатор смята, че Биткойн (BTC) може да преживее последно, експлозивно рали, преди да приключи настоящият пазарен цикъл.
Дан Тапиеро, опитен макро инвеститор и мениджър на хедж фондове, вижда потенциал за значителен ръст на Биткойн, ако американската икономика изпадне в рецесия, което ще принуди Федералния резерв да предприеме агресивни мерки за понижаване на лихвените проценти.
Биткойн се покачи стабилно през април, преминавайки психологическата бариера от $100,000.
Докато глобалните крипто компании преразглеждат стратегиите си в САЩ поради нарастващото геополитическо напрежение, Hive Digital Technologies залага на Латинска Америка – по-специално на Парагвай – като следваща територия за растеж.