НАЧАЛО Алткойни

10 интересни факти за Етериум

10.04.2018 10:21 5 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
10 интересни факти за Етериум

Може би сте чували за Етериум и се чудите какво е всичко това. Това е вид платформа за криптовалути, която се развива от 2013 г. насам. Тази нова форма на компенсация става все по-популярна като електронно средство за предоставяне на възнаграждения за получени стоки или услуги. Платформата Етериум е с отворен код, така че е достъпна за обществото. Тя се основава на технологията блокчейн и предлага виртуална машина, способна да изпълнява скриптове, чрез използването на вътрешна мрежа от обществени възли (nodes). В допълнение, ти дава монети, които са форма на криптовалута. Монетите се наричат “етер”. Можете да го тълкувате като пари ако искате, защото има подобна, макар и не точна стойност. Ако не сте запознати с развитието на платформите за криптовалути, целият процес може да изглежда сложен, но може да се информирате, тъй като бързо увлича хората и може да бъде нещо, което да си заслужава вашето внимание.

Ето десет неща, които може да не знаете за Етериум.

1. Етериум бе финансиран чрез така наречения “crowdfunding” (групово финансиране).
Виталик Бутерн е изследовател в криптовалутите, както и Биткойн програмист . Той имаше идеята за “Ethereum” към края на 2013 г., но нямаше достатъчно ресурси, за да превърне неговата идея в реалност. Както правят много творци в наши дни, той се обърна към вид групово финансиране, за да получи капитала, необходим за по-нататъшното развитие на програмата и за започването на разпространението. Проектът му е бил успешен в онлайн публичната продажба през юли-август 2014 г. Програмата бе завършена и доставена до 30-ти юли 2015 г.

2. Етериум постига впечатляващ напредък в развитието
Алиансът Ethereum, известен като EEA е колаборация на много блокчейн start-ups. Също така се присъединяват фирми от Fortune 500 и изследователски групи. Това е организация с нестопанска цел, която се състои от 116 члена в предприятието. Организацията е разработена, за да координира по-нататъшното разработване, разпространение и използване на разрешената версия на блокчейна Етериум в индустрията.

3. Етериум се подкрепя от голям бизнес
Някои от водещите корпорации в света се присъединиха към EEA и подкрепиха “по-нататъшното му развитие”. Някои от най-известните компании са Samsung SDS, Toyota Research Institute, Banco Santander, Microsoft, J.P.Morgan, Merck GaA, Intel, Deloitte, DTCC, ING, Accenture, Consensys, Bank of Canada и BNY Mellon.

4. Сигурността е актуална грижа на компанията
Всеки път, когато се занимавате със система за криптовалути, сигурността е основен приоритет. Макар че бяха предприети изключителни мерки за укрепване на цялостта и защита на платформата от нарушители, хакерите непрекъснато се опитват да проникнат в механизмите за сигурност и да получат достъп за своя собствена изгоба. Не е имало такива случаи и фирмата е бдителна за поддържането на стандартите за безопасност и съответно подобряването им.

5. Промяната ще бъде константата за Етериум 
Някои членове на EEA посочиха необходимостта от продължаване на разследването на хибридни архитектури, които биха могли да закотвят частните блокчейни до публичния блокчейн на Ethereum. Това би подпомогнало за разширяване на платформата бъдеще, по-лесно добавяне на допълнителни блокчейни, които биха спомогнали за потенциален експоненциален растеж. Това са техните планове за бъдещето на платформата.

6. EEA изразява загриженост относно сервилността
Тъй като този тип среда се променя постоянно, съществува опасност, че разрастването на платформата и включването на допълнителни котви на блокчейна ще доведе до проблеми със сервилността. Истинската загриженост идва от включването на разрешени и безпроблемни блокчейни, когато се прави мостът. Все още трябва да се свърши много работа от участващите изследователски организации, както и от инженерите, които създават чертежите, които ще “дирижират” поведението на платформата.

7. Предприятия, които да бъдат адресирани
ЕEA работи върху създаването на референтни стандарти с отворен код, заедно с частни “разрешени” версии на блока, които ще обхващат различни заинтересовани предприятия за автомобилостроене, консултации, мениджмънт, здравеопазване, технологии, фармацевтични, развлекателни, мобилни и други отрасли. Понастоящем разработчиците на екосистемата “Ethereum” участват в дискусиите и плановете за напредък по тези проекти.

8. Етериум започна като хартия
Когато Виталик Бутерин имаше първата идея за платформата Ethereum, той го описал в “white paper”. Той “слага на масата” много опит в Bitcoin индустрията, всъщност е работил като програмист. Започва със изграждането на децентрализирани приложения.

9. Бутерин трябваше да се бори, за да си проправи път
Виталик Бутерин първоначално е стоял зад аргумента, че Bitcoin изисква скриптов език, за да разработи приложение. Имаше несъгласие сред основния екип на Ethereum и въпреки, че имаше противопоставяне на неговата идея, той се устреми да разработи нова платформа, която да включва скриптов език, който е по-общ. Проектът започна през 2014 г. чрез дружеството “Ethereum Switzerland”, която е нестопанска фондация.

10. Мащаба беше истинската загриженост

Ethereum показа на света, че използването на цифровата валута може да работи много добре. При първоначалното си развитие технологичните разработки бяха толкова впечатляващи, че донесли много похвали и подкрепа, но ЕЕА все още имаше опасения относно мащабността на платформата. От това, което досега се докосвахме, проблемите, свързани с различните аспекти на уязвимостта, създадени чрез разрастване, в момента се проучват от няколко групи професионалисти, които са занимават с порблемите проблемите, преди да започне проекта.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Меме криптовалутата BONK задмина FLOKI след като се изстреля с над 60%

Тъй като по-широкият крипто пазар се бори с волатилни условия и цялостен спад, секторът на меме монетите се оказва също толкова засегнат от промените, отбелязвайки значителен спад от 13.3% в рамките на 24 часа.

02.05.2024 13:30 2 мин. четене

Как крипто инвеститор реализира над половин милион долара печалба за 15 минути

Според ончейн данни крипто кит е участвал в значителна търговия с алткойни по време на пазарния спад, демонстрирайки забележителна способност за реализиране на печалби.

02.05.2024 11:00 1 мин. четене

Fantom стартира нов фонд за разработчици

Fantom, блокчейн от първи слой, започва мисия за създаване на „по-безопасни меме криптовалути“, разпределяйки $6.5 милиона от собствения си токен FTM като стимул за разработчиците, с цел да обособи своя ниша в сектора на меме токените, възлизащ на близо $50 милиарда.

02.05.2024 9:30 2 мин. четене

Топ 5 криптовалути, които си заслужава да купите по време на спада на цените

С началото на май, отразявайки кулминацията на първите пет възходящи месеца от годината, крипто пазарът рязко промени курса си, навлизайки в продължителен спад.

02.05.2024 8:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.