Япоснкия крипто обмен Coincheck ще върне откраднати средства на клиентите "до края наследващата седмица", съобщиха на 8-ми март.
Според цитат от Cointelegraph, Coincheck, който през януари 2018 г. е загубил $534 млн. в NEM жетони, ще се стреми да възобнови своите услуги за обмен в рамките на същия срок.
Тази седмица криминалисти работещи по случая, заяви, че са разкрили някои от монетите. В същото време японските регулатори, Financial Services Authority (FSA), действат въз основа на резултатите от собствените си разследвания на Coincheck и други обменни бюра, като наредиха на няколко да спрат търговията напълно.
Седемте борси са получили „известия за наказания“ от FSA, а 15, които в момента очакват лиценз за законно функциониране, са проверени за надеждност на сигурността.
В отговор на собствените си потребители, Coincheck очерта твърда перспектива за сигурност вбъдеще.
„В допълнение към укрепването на вътрешния мониторинг като противодействие срещунеоторизиран външен достъп, както в този случай, ще извършваме мониторинг на сигурността от външни експертни институции, касаещи сигурността на финансовите системи и кибернетичната сигурност“, каза Койчиро Уада.
Борсата ще уведоми потребителите за актуализации както за търговията, така и за компенсациите.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.