Начало » Как забраната на стабилните монети в Бразилия може да предизвика тласък към децентрализирани крипто услуги?

Как забраната на стабилните монети в Бразилия може да предизвика тласък към децентрализирани крипто услуги?

27.12.2024 14:00 2 мин. четене Kostadin Dimitrov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Как забраната на стабилните монети в Бразилия може да предизвика тласък към децентрализирани крипто услуги?

Предложената от Бразилия забрана за транзакции със стабилни монети към портфейли, за самостоятелно попечителство, предизвика дискусии в крипто индустрията, като експертите предполагат, че тя може да подтикне още повече потребители към децентрализирани решения.

Централната банка на Бразилия (BCB) наскоро разкри плановете си да ограничи трансферите на стабилни монети към портфейли като MetaMask или Trezor – ход, подхранван от опасенията за нерегулирано използване на криптовалути. Това се случва след значителен ръст на приемането на стабилни монети, тъй като бразилците все повече се хеджират срещу девалвацията на националната си валута, бразилския реал, като се обръщат към токени, обезпечени с щатски долари.

Макар някои смятат да, че забраната вероятно ще бъде приета, представители на индустрията, като Карол Соуза от Area Bitcoin School, твърдят, че тя отразява продължаващите усилия на BCB да затегне регулациите в лицето на нарастващата популярност на криптовалутите.

Мнозина обаче виждат в този ход предизвикателство за прилагане, като се има предвид, че децентрализираните платформи и транзакциите от типа „peer-to-peer“ (P2P) са по-трудни за регулиране от централизираните борси. Люсиен Бурдон от Trezor твърди, че правителството може да се бори да контролира децентрализираните системи, и прогнозира, че ако бъде приета, забраната вероятно ще засегне само част от крипто екосистемата, като подтикне много потребители да се насочат към P2P решения.

Глобалните тенденции показват подобен модел на пренасочване на потребителите към децентрализирани варианти, когато са изправени пред ограничения. Например, след като Китай забрани централизираните борси, платформи като Uniswap отбелязаха ръст в използването. По подобен начин в Нигерия, където банките не могат да улеснят крипто транзакциите, хората се обърнаха към P2P платформи, за да продължат да търгуват. Тази промяна подчертава как опитите за задушаване на централизираната крипто дейност често водят до разцвет на децентрализираните алтернативи – тенденция, която може да се прояви по подобен начин и в Бразилия.

В крайна сметка, макар че регулаторният подход на Бразилия може да повлияе на начините, по които новите потребители се ангажират с крипто, установените потребители вероятно ще намерят начини да се адаптират, което ще направи децентрализираните решения още по-неотменна част от бъдещето на индустрията.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Арканзас Сити прекратява плановете си за крипто майнинг

Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.

26.04.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC си партнира с Ел Салвадор за трансгранични крипто регулации

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.

25.04.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

KiloEx представи план за компенсация след експлойта през април

След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.

24.04.2025 15:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Русия ще стартира регулирана крипто борса за подбрани инвеститори

Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.

24.04.2025 13:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.