Наскоро Илон Мъск разкритикува Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на САЩ, като я нарече "бухалка".
Коментарите му последваха решението на Пети апелативен съд, който обяви, че Комисията по ценни книжа и фондови борси е превишила границите си, като е одобрила политика на Nasdaq, изискваща от корпоративните съвети да приемат квоти за разнообразие, основани на идентичността.
Съдия Андрю Олдъм, който е автор на становището, твърди, че ролята на SEC е да гарантира справедлив и честен пазар, а не да налага политически програми в корпоративното управление.
Постът на Мъск предизвика реакциите на главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус и главния технически директор Дейвид Шварц, които коментираха продължаващите спорове около SEC. Критиките на Мъск идват в момент, когато Върховният съд на САЩ също отхвърли искане на SEC да го санкционира за това, че не се е явил на съдебно разпоредено свидетелско изслушване.
Освен позицията си по отношение на SEC, Мъск, известен с нестандартните си подходи, е изразявал гласно плановете си да промени работата на правителството. След предложението си за създаване на Департамент за правителствена ефективност (DOGE), Мъск цели да намали федералния бюджет с $2 трилиона, което е около 30% от сегашния му размер. Част от този план включва въвеждане на мандат за връщане в офиса на държавните служители и потенциално премахване на цели агенции.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.
През изминалата седмица в крипто индустрията се появиха множество важни съобщения – от революционни разработки в областта на Етериум до рекордна активност на DeFi и важни актуализации на протоколи.
Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.