Според Гаутам Чхугани, управляващ директор на глобалния отдел за дигитални активи на Bernstein, неотдавнашното слабо представяне на Етериум всъщност може да представлява примамлива възможност.
Той посочи относително стабилното предлагане на Етериум след преминаването към модела на доказателство за залог и въвеждането на механизма за изгаряне, като предполага, че тези фактори създават благоприятна среда за бъдещия потенциал на криптовалутата.
Чхугани обясни, че текущите такси за транзакциите на Етериум осигуряват стабилна доходност от около 3% за тези, които стейкват ETH, което е довело до това, че близо 28% от общото предлагане е заключено в договори за залог. Освен това около 10% от ETH са обвързани с договори за кредитиране или депозити в блокчейна, като част от тях са прехвърлени и към решения от втори слой.
Интересното е, че 60% от ETH токените не са били търгувани през последната година, което показва силната ангажираност на инвеститорите. Това дългосрочно поведение на държане помага за поддържане на балансирана динамика на търсенето и предлагането, което Чхугани разглежда като бичи знак за ETH.
Той също така посочи нарастващия интерес към базираните на Етериум борсово търгувани фондове (ETF) като положително развитие. Одобрението на тези ETF-и е предизвикало по-голям институционален интерес към ETH, което допълнително е засилило баланса между търсенето и предлагането му. Чхугани прогнозира, че регулаторният пейзаж може да се промени при една по-благоприятна за криптовалутите Комисия по ценните книжа и фондовите борси (SEC), което потенциално би позволило доходността от стейкинг процесите с ETH да бъде включена в предлагането на ETF, което би увеличило привлекателността за инвеститорите.
В допълнение към нарастващия институционален интерес, доминиращата роля на ETH в блокчейн дейността остава значителна. Тъй като на Етериум се падат 63% от общата заключена стойност (TVL) във всички блокчейн мрежи, той продължава да превъзхожда другите мрежи.
Съобщенията за стартирането на фючърсните ETF-и на ProShares върху XRP на 30 април се оказаха прибързани.
В нов ход, подчертаващ нарастващия импулс на криптовалутите в традиционните финанси, 21Shares се насочи към пускането на борсово търгуван фонд (ETF) за Dogecoin, в САЩ.
Virtual Protocol, проект, фокусиран върху децентрализирани AI агенти, привлича вниманието, тъй като активността в неговата екосистема бележи бум, а родният му токен, VIRTUAL, отбелязва значителен ръст на цената.
Solana (SOL) продължава да впечатлява с постоянни печалби, като се консолидира $150 и удължава победната си серия до четвърта поредна седмица.