Федерален съдия наскоро отхвърли искането на Kraken да обжалва решение, което позволява на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) да продължи делото, като подчерта, че обжалването само ще забави процеса.
В своето разпореждане от 18 ноември съдия Уилям Орик отхвърли искането на Kraken за междинно обжалване, съгласявайки се с позицията на SEC, че крипто активите, търгувани на платформата, се квалифицират като инвестиционни договори съгласно теста на Хауи, като по този начин попадат в обхвата на законите за ценните книжа.
Орик отбеляза, че SEC е представила достатъчно добре своя случай и евентуално обжалване няма да ускори окончателното решаване на въпроса. „Само чрез откриването ще стане ясно дали дейностите на Kraken наистина отговарят на всички критерии на теста на Хауи“, заяви той.
Kraken поиска разрешение да обжалва решението от август, с което беше отхвърлено нейното искане за прекратяване на делото на SEC, с аргумента, че съществуват важни правни въпроси относно начина, по който се определят инвестиционните договори съгласно законодателството на САЩ.
По-конкретно, Kraken постави под въпрос дали липсата на официални споразумения или задължения след продажбата все още може да представлява нарушение на законите за ценните книжа. Съдия Орик обаче не се съгласи, като посочи, че позицията на Kraken е била разглеждана преди това от няколко съдилища, като всички те са я отхвърлили.
Това решение идва след като Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) настояваше да се отхвърлят някои защитни възражения, повдигнати от Kraken, като твърдеше, че те са неуместни и целят да усложнят процеса на разкриване на фактите. Искът на SEC, подаден през ноември 2023 г., обвинява Kraken, че работи като нерегистрирана борса, брокер, дилър и клирингова агенция.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.