Главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг изрази подкрепата си за наскоро създадения Департамент за правителствена ефективност на САЩ (DOGE).
Департаментът, който ще се ръководи от главния изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск и предприемача Вивек Рамасвами, е част от по-широки усилия за оптимизиране на федералните разходи и подобряване на ефективността.
В средата на август новоизбраният президент Доналд Тръмп предположи възможността за назначаване на Мъск на висока правителствена длъжност, въпреки че конкретният отдел не беше изяснен веднага. Към 13 ноември Тръмп официално назначи Мъск и Рамасвами за ръководители на DOGE, с което сигнализира за ангажимент за реформиране на федералните дейности чрез съкращаване на ненужните разходи и преразглеждане на бюрократичните структури.
Армстронг разглежда създаването на DOGE като възможност за засилване на икономическата свобода в САЩ. В публикация в платформата X той подчерта потенциала на новата агенция за повишаване на икономическата ефективност и предложи конституционни поправки за ограничаване на правителствените разходи.
Армстронг предложи таван от 10% от БВП на общите държавни разходи, като твърди, че подобна мярка ще предотврати неконтролируемото нарастване на държавните разходи, предизвикано от политически обещания.
Той също така предложи създаването на суверенен фонд за гражданите на САЩ, като печалбите от бюджетните излишъци да се разпределят под формата на дивиденти, което ще даде на всеки гражданин дял във фискалното здраве на страната.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.