Няколко американски банки разследват потенциални пробиви в сигурността на данни от дебитни карти, което накара някои от тях автоматично да издадат нови на засегнатите клиенти.
В неотдавнашни доклади, подадени до правителството на Масачузетс, шест банки – Mainstreet Bank, Savers Bank, The Village Bank, Watertown Savings Bank, Webster Five Cents Savings Bank и Eagle Bank – съобщават, че информацията за дебитните карти на техните клиенти може да е била компрометирана поради пропуск в сигурността на платформа за разплащания.
Известие, споделено от Eagle Bank, разкрива, че неназован търговски посредник на Mastercard е позволил неоторизиран достъп до данни за клиентски сметки. По подобен начин в известията на The Village Bank и Savers Bank са идентифицирани нарушения, свързани с търговски мрежи. Savers Bank потвърди предполагаем проблем със сигурността на доставчик на услуги с Mastercard, който потенциално е изложил на риск някои от номерата на дебитните му карти.
За засегнатите клиенти на Eagle Bank и Savers Bank автоматично ще бъдат издадени нови дебитни карти. Webster Five Cents Savings Bank, макар да предоставя по-малко подробности за пробива, също налага издаването на нови карти за засегнатите клиенти. Watertown Savings Bank съветва клиентите си да бъдат нащрек за необичайни действия и предлага нови карти при поискване.
Mainstreet Bank, при която нарушението е извършено между 28 юни 2023 г. и 26 април 2024 г., потвърди, че е възможно да е била изложена на риск лична информация, като например номера на карти и дати на изтичане на валидността им. Банката предлага на клиентите си възможността да заменят картите си с цел допълнителна сигурност.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.