Неотдавнашната инерция на Биткойн изглежда отслабва след новите данни за инфлацията в САЩ и забележките на председателя на Федералния резерв Джером Пауъл относно перспективите за лихвените проценти.
Коментарите му, направени непосредствено след второто намаление на лихвените проценти от страна на Фед за тази година, не предполагат допълнително намаляване на лихвените проценти, отбелязвайки положителната траектория на икономиката и стабилното наблюдение на инфлацията.
В речта си в Далас Пауъл посочи, че въпреки неотдавнашните намаления на лихвените проценти по-нататъшни съкращения не предстоят. Последните данни за индекса на производствените цени (PPI) достигнаха 2.4%, което е над прогнозите и е сигнал за стабилно икономическо здраве. Този предпазлив подход, фокусиран върху икономическите данни, бележи отклонение от по-агресивните съкращения на лихвитеи на други централни банки през последните години.
След като достигна исторически връх от над $93,000, Биткойн отбеляза отстъпление, като се потопи до $89,000 , тъй като инвеститорите изтеглиха печалби след изявлението на Пауъл.
Основните токени като Етериум и BNB също отбелязаха понижение. При стабилизирането на лихвените проценти традиционните активи може да изглеждат по-привлекателни, но пазарната реакция може да е временна, тъй като оптимизмът за растежа на криптовалутите остава висок.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.