Майкъл Сейлър, председател на MicroStrategy, наскоро се застъпи за това САЩ да създадат стратегически резерв от Биткойн.
По време на събитие в Маями той предложи САЩ да се стремят да осигурят финансовото си бъдеще чрез придобиване на BTC, разглеждайки го като ценен капиталов актив, който може да защити долара. Сeйлър се позова на исторически придобивки като покупката на Луизиана и Аляска, заявявайки, че закупуването на стратегически активи се е отплатило на държавата в миналото. Според него Биткойн може да бъде подобна възможност.
Въпреки че създаването на резерв от BTC в момента е само предложение, милиардерът е оптимист за потенциала му, отчитайки, че Тръмп и сенатор Синтия Лумис го подкрепят. Тръмп по-рано изрази намерението си да запази сегашните наличности на правителството на САЩ в Биткойн, докато сенатор Лумис предложи законопроект за увеличаване на тези наличности до един милион BTC за пет години. Сейлър прогнозира, че това натрупване може да донесе на САЩ ползи в размер на $16 трилиона или до $81 трилиона, ако правителството закупи четири милиона BTC в по-амбициозен сценарий „Тръмп Макс“.
Сейлор оформя плана като средство за осигуряване на икономически просперитет, като твърди, че притежаването на Биткойн ще защити долара, предоставяйки алтернатива на традиционните активи. Той нарече инициативата „съдба“ за САЩ, като заяви, че тя съответства на националните интереси и е постижима.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.