Според доклад на Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) през 2023 г. използването на криптовалути е било по-разпространено сред домакинствата в САЩ с ограничен достъп до традиционно банкиране.
Проучването, проведено сред 60,000 домакинства, разкрива, че 6.2% от тези с недостатъчен банков достъп са използвали криптовалути в сравнение с 4.8% от домакинствата с пълен банков достъп.
Възприемането на криптовалути според проучването е по-високо сред по-младите, по-образованите и с по-високи доходи домакинства. От тези, които печелят $75,000 или повече, 7.3% се занимават с криптовалути, докато само 1.1% от домакинствата, които печелят по-малко от $15,000, го правят. Повечето потребители са държали криптовалути за инвестиции, като само 4.4% са ги използвали за покупки.
В доклада на FDIC също така се твърди, че 1.2% от домакинствата, които нямат достатъчно банков достъп, са използвали криптовалути, в сравнение с 5% от домакинствата, които има пълен достъп. През 2023 г. приблизително 4.2% от домакинствата в САЩ често са разчитали на пари в брой или на услуги за дигитални плащания като PayPal.
Председателят на FDIC Мартин Грюнберг изтъкна продължаващите различия във финансовия достъп, особено сред домакинствата с по-ниски доходи, малцинствата и домакинствата с един родител, като призова за действия за преодоляване на тези разлики.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.