WazirX, борсата за криптовалути, която неотдавна стана обект на мащабна хакерска атака, пуска в обращение нов токен за възстановяване, за да уреди неизплатените си задължения към кредиторите.
След пробива, при който бяха откраднати над $230 милиона, WazirX има за цел да разпредели този токен на кредиторите въз основа на балансите им в платформата. Тази инициатива предоставя структуриран метод на потребителите за потенциално възстановяване на част от изгубените им средства.
Рамката на токена за възстановяване включва редица стратегии за повишаване на рентабилността на платформата и възстановяване на средствата, като например продажби на активи и усилия за възстановяване на откраднатите активи.
Токенът ще разполага и с опция за обратно изкупуване, която предлага ликвидност и позволява на кредиторите да търгуват или продават токените на свободния пазар, в зависимост от пазарните условия. WazirX планира да публикува допълнителни подробности за механиката на токена през следващите месеци.
Атаката, приписвана на севернокорейски хакери от Lazarus Group, се случи през юли 2024 г. и доведе до кражбата на близо $235 милиона. Хакерите се възползваха от уязвимостите в мултисиг портфейла на платформата, източвайки средства както от онлайн, така и от офлайн портфейлите, преди WazirX да преустанови дейността си. Този пробив доведе до съдебен иск от конкурентната борса CoinSwitch за възстановяване на част от заловените средства.
Тази стратегия за възстановяване отразява по-ранна инициатива на Bitfinex, която се сблъска с подобна ситуация през 2016 г., след като хакер източи милиони в крипто активи. Подобно на WazirX, Bitfinex издаде токени за възстановяване на засегнатите потребители, което им позволи да претендират за бъдещи приходи като компенсация.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.