Въпреки западните санкции, целящи да изолират Русия след нахлуването ѝ в Украйна, президентът Владимир Путин беше домакин на срещата на върха на БРИКС в Казан от 22 до 24 октомври.
На нея присъстваха лидери и представители на 36 държави, включително генералният секретар на ООН, като едни от важните теми бяха многополюсния свят и справедливо глобално развитие и сигурност.
Участието на множество държавни глави от страните от БРИКС и ОНД (Общност на независимите държави) показа продължаващото влияние на Путин в глобалния Юг, въпреки заповедта за арест на Международния наказателен съд за предполагаеми военни престъпления в Украйна. Тази ситуация повдига въпроси относно ефективността на западните опити за изолирането му.
Държавите от Глобалния юг се ръководят от собствените си интереси и често търсят алтернативи на западните съюзи. Например Индия, близък съюзник на САЩ, също участва активно в БРИКС, като утвърждава своята незападна позиция, преследвайки разнообразни партньорства.
Освен това централноазиатските държави, които участваха в срещата на върха, провеждат многовекторни външни политики, за да се ориентират в сложността на геополитическата си реалност. Те се стремят да балансират между западния натиск и близостта си с Русия.
И накрая, БРИКС се застъпва за „мир и стабилност“, което намира отклик сред държавите, които виждат двоен стандарт в подхода на Запада към международното правосъдие, особено по отношение на действията на Израел в Газа. Срещата на върха демонстрира, че принудителните мерки като санкциите са неефективни за изолиране на големи сили като Русия, за което свидетелстват участието и стремежите на членовете на БРИКС.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.