Неотдавнашен доклад на Oxfam разкри, че около $24 и $41 милиарда от средствата за борба с климатичните промени, отпуснати от Световната банка, остават неотчетени.
Тази сума може да представлява около 40% от цялото финансиране, предоставено на институцията между 2017 и 2023 г. В одита се посочват съществени недостатъци в практиките за водене на документация, които не позволяват да се направи ясна оценка на начина, по който са били усвоени тези средства. Тази липса на прозрачност поражда опасения дали парите действително са били изразходвани за инициативи, свързани с обявените от Световната банка цели, като например проекти за чиста енергия и усилия за адаптиране към климата в страните с ниски и средни доходи.
Анонимен вътрешен човек в Световната банка предположи , че размерът на липсващите средства може да е десет пъти по-голям от оценките на Oxfam. Кейт Доналд, ръководител на офиса на Oxfam International във Вашингтон, разкритикува Световната банка за тенденцията й да популяризира своите данни за финансирането на борбата с изменението на климата, без да осигурява подходяща отчетност
Тя оприличи тази практика на оценяване на хранителен режим само въз основа на списък с хранителни продукти, вместо да се изследва какво в крайна сметка се консумира.
Освен това в доклада се посочва, че сложността и непълнотата на данните са затруднили изключително много изследователите на Oxfam да разкрият истината за действителното разпределение на финансирането. Доналд подчерта, че непрозрачността около тази информация е тревожна, твърдейки, че разбирането на това как се изразходват милиардите, предназначени за действия в областта на климата, не би трябвало да изисква задълбочени проучвания.
Световната банка е призната за най-големия индивидуален източник на финансиране на борбата с изменението на климата, като на нея се падат 52% от всички средства, разпределени от банките за развитие. В отговор на констатациите на Oxfam говорител на Световната банка заяви, че макар да оспорват заключенията на доклада, те оценяват високо постоянния си ангажимент с компанията и други организации на гражданското общество за насърчаване на по-голяма прозрачност в работата им в областта на климата.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.