Блокчейн асоциацията разкри, че компаниите, членуващи в нея, са похарчили общо $400 милиона за разходи, свързани с принудителни действия от страна на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) под ръководството на председателя Гари Генслeр.
Тази цифра, базирана на проучване, проведено съвместно с HarrisX, представлява малка част от по-широкото финансово въздействие върху индустрията на дигиталните активи, което включва загуба на работни места и задушаване на иновациите.
От встъпването си в длъжност през април 2021 г. Генслер класифицира повечето криптовалути като ценни книжа, което доведе до множество действия за принудително изпълнение срещу големи компании като Coinbase и Kraken.
Някои дружества отговориха, подавайки свои собствени правни искове срещу SEC.
Проучването сред 1,717 регистрирани гласоподаватели, проведено от 25 до 28 октомври, установи, че две трети от тях смятат, че Комисията трябва да изчака по-ясни насоки на Конгреса, преди да пристъпи към правоприлагане.
То също така разкри, че гласоподавателите не смятат дигиталните активи за партиен въпрос, като подкрепата за иновациите е разделена между представителите на партиите.
Главният изпълнителен директор на Robinhood Влад Тенев смята, че токенизацията на традиционните активи може да изиграе ключова роля за укрепване на позициите на американския пазар на акции в световен мащаб.
Стабилна монета загуби връзката си с щатския долар в сряда сутрин след твърдения, че компанията зад проекта, базирана в Хонконг, е изправена пред фалит.
Sony Singapore направи крачка към възприемане на криптовалутите, като въведе плащания с USDC в официалния си онлайн магазин, използвайки платежната услуга на Crypto.com.
Основателят на Binance Чанпен Джао, ключова фигура в света на криптовалутите, наскоро сподели своите наблюдения за развитието на изкуствения интелект чрез своя профил в платформата X, съветвайки разработчиците да бъдат внимателни, когато пускат токени.