През септември потребителските доходи в САЩ нарастват със $71.6 милиарда, което отразява месечно увеличение от 0.3%, както съобщава Бюрото за икономически анализи на САЩ.
Доходите след данъците (DPI) също се увеличиха с $57.4 милиарда, а разходите за лично потребление (PCE) нараснаха със $105.8 милиарда, което представлява ръст от 0.5%.
Индексът PCE отбеляза повишение от 0.2%, като при изключването на цените на храните и енергията увеличението бе с 0.3%. DPI отбеляза скромен ръст от 0.1%, докато PCE се увеличи с 0.4%. Забележително е, че разходите за стоки се повишиха с 0.7%, движени предимно от недълготрайните стоки, особено от лекарствата, издавани с рецепта, докато разходите за услуги нараснаха с 0.2%, водени от разходите за здравеопазване и жилища.
Растежът на личните доходи се дължи главно на по-високите компенсации и постъпленията от лични текущи трансфери, въпреки спада на доходите от лихви и приходите на собствениците. Личните разходи също нараснаха със $106.3 милиарда, което доведе до увеличение на потребителските спестяванията с 4.6%, а общият им размер достигна $1 трилион.
Цените на стоките се понижиха с 0.1%, докато цените на услугите се повишиха с 0.3%. Хранителните стоки поскъпнаха с 0.4%, за разлика от цените на енергията, които се понижиха с 2%. На годишна база PCE индексът на цените се повиши с 2.1%, като услугите отбелязаха чувствителен напредък в сравнение с предходната година.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.