AI ботът Truth Terminal привлече вниманието заради участието си в измама с меме токен, която причини значителни загуби на последователите му.
Създателят на бота Андри Арей разкри, че акаунтът му е бил хакнат, което е позволило на измамниците да се възползват от популярността му.
Измамата започнала с меме монетата Goatseus Maximus, чиято стойност рязко нараснала, след като бил популяризиран от Truth Terminal. Преди това Арей си бе осигурил $50,000 долара финансиране от Марк Андреесен и придоби значително количество GOAT токени, превръщайки се в първия милионер с AI бот.
Въпреки това, след като профилът му в платформата X бе компрометиран, хакер подаде фалшива информация, че Арей е пуснал IB токена, което доведе до оценка от $25 милиона.
Хакерът е спечелил над $600,000, продавайки големи количества IB токени малко след старта на измамата. Въпреки пробива, Арей предупреди последователите си за измамата и подчерта, че Truth Terminal никога няма да промотира връзки с токени.
Този инцидент подчертава все по-широкото разпространение на крипто измамите, призовавайки хората да останат предпазливи и да избягват да споделят лична информация. В отговор на това агенции като ФБР внедряват нови технологии за борба с тези заплахи.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.