С наближаването на президентските избори в САЩ главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън отново се въздържа да подкрепи някой от кандидатите по време на неотдавнашната си визита във Вашингтон.
До деня на изборите остават само 11 дни, а вероятността да получи обществена подкрепа остава малка. На конференция, организирана от Института за международни финанси, Даймън подчерта необходимостта от политическо сътрудничество, но не коментира вицепрезидента Камала Харис или бившия президент Доналд Тръмп. Въпреки че не е подкрепил официално нито един от двамата, източници посочват, че той лично предпочита Харис.
Даймън отново подчерта неефективността на политиката на разделение, заявявайки: „Да си крещим един на друг не работи“. Предвид фокуса на изборите върху икономическите въпроси, възгледите му са все по-внимателно проучвани. И двете кампании са отказали да коментират потенциалната му подкрепа.
Ръководителят има сложна история с Тръмп, като преди това го критикуваше след 6 януари, но също така признаваше някои от икономическите му възгледи.
Бъдещите планове на Даймън включват евентуално пенсиониране по-рано от очакваното, което води до спекулации за роля в бъдеща администрация, евентуално като финансов министър при Харис. Той е изразявал интерес към държавната служба, но настоява, че не би приел позиция, ако не може да работи без намеса.
Известни личности като Марк Кюбан се застъпват за възможностите му в правителствена роля, предполагайки, че богатият му опит може да бъде безценен, независимо от изхода на изборите.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.