Биткойн продължава да се покачва въпреки неотдавнашните колебания в цената, въпреки че някои анализатори смятат, че криптовалутата може да е достигнала временен връх, особено с оглед на предстоящите избори в САЩ.
В неотдавнашния си доклад анализаторите на Copper Research посочват, че ончейн данните и движенията на цените индикират, че BTC може да е достигнал краткосрочен връх.
Техният анализ показва, че 98% от адресите на портфейлите в момента са печеливши, което е значително увеличение спрямо 75% в миналото. В исторически план подобни високи нива на рентабилност често са водели до активност на продажбите, тъй като инвеститорите се стремят да се възползват от печалбите си.
Те обясниха:
Когато наблюдаваме големи пазарни промени, тенденцията обикновено се обръща, когато много адреси показват печалби, което води до засилен продажбен натиск. Това предполага, че водещия дигитален актив може да е на временен връх, с потенциал за продължаване на продажбите.
Освен това анализаторите отбелязаха, че макар да е имало силен приток на средства в спот Биткойн ETF, като цяло интересът на инвеститорите е бил умерен.
Въпреки че BTC за кратко надхвърли границата от $69,000 за първи път от юли насам, те отбелязаха, че липсват показатели за растеж. По-рано тази година пазарът отбеляза значителен дневен ръст на ETF инвестициите, който сега изглежда липсва.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.